KAPSAMLI MASTER EĞİTMEN YETİŞTİRME PROĞRAMI

Kurs Hakkında

Klinik Pilates Kapsamlı Master Eğitimenlik Eğitimi

12 gün(96 saat) online, teori ve uygulama eğitimi ile 250 saat uygulamalı ders eğitimlerini kapsar. Teori ve uygulama eğitimleri 6 ayda tamamlanır. 250 saatlik Pratik ve Uygulamalı ders eğitimleri 1 yılda tamamlanmalıdır. Pratik ve uygulamalı des ve stajların yarısı hastanede yapılır.

Master eğitmenlik programı ile eğitmen; Cadillac 1-2-3, Reformer 1-2-3, Ladder Barrel, Wunda Chair, Spine corrector, Hamak gibi aletli pilates ekipmanlarını kullanmayı öğrenir. Romatizmasal hastalıklar, Kas iskelet sistemi hastalıkları, omurga rahatsızlıklarının tedavisine destek olacak egzersiz oluşturma kaabiliyetine sahip olur. Eğitimin amacı eğitmeni, İnsan anatomi, knesiyoloji ve fizyolojisine hakim olarak danışanı çok yönlü ölçüm,analiz edebilecek ve değerlendirebilecek seviyeye ulaştırmaktır. Eğitmen aldığı bu eğitim ile kişinin kas-iskelet problemlerini, postürel bozukluklarını gidermeye yönelik egzersiz programı oluşturup, nefes ve yemek yeme farkındalığı eğitimleri ile danışanın sağlıklı yaşlanmasına destek verecek seviyeye ulaşır.

Eğitim Ücreti 15000 TL + KDV

Kursa Katılınca Nelere Sahip Olursunuz ?
 • Eğitmenlik Sertifikası

  Federasyon Onaylı Master Eğitmenlik Sertifikası

 • Klinik Pilates Temel Eğitim Kitabı

  Teori ve görsel uygulamalı PDF ve Video eğitim dökümanları

 • Çok yönlü Postür Gelişim Analizi yapabilecek donanıma ulaşmak.

  Postür Analizi, antropometrik ölçüm, Eklem harket açıklığı ölçümü yapabilir, Postür tipini belirleyebilir ve Postür bozukluklarını değerlendirebilir seviyeye ulaşırsınız.

 • Kas-İskelet Rahatsızlıklarınının nedenlerini ve sonuçlarını analiz edebilir seviyeye ulaşmak.

  Kas-iskelet ve Omurga Rahatsızlıklarını değerlendirme gözlemleme, yönlerdirme ve uygun egzersizler belirleme yeteneği kazanılır.

 • Çok yönlü analiz sonucu ortaya çıkan problemleri çözmek ve pek çok fiziksel durum için etkili egzersiz çözümleri üretmek.

  Sağlıklı yaşlanmak ve problemlerinin çözümü için ihtiyacı olan egzersiz planlaması yapabilir seviyeye ulaşılır.

 • Özel ve grup derslerin ihtiyaçlarına göre kapsamlı ve güvenli aletli pilates ekipmanları ile programı oluşturmak.

  Kişi ve grubun ihtiyaçlarını belirleyebilir ve odaklı çalışmalar yapabilir çoklu kombine ekipmanları kullanacak seviyeye ulaşılır.

 • Derslere ufak aparatlar ekleyerek optimum sonuçlara ulaşmak.

  Hareketin amacını değiştirmeden tüm ekipmanlara farklı aparatlar ilave ederek ders içeriği ve zorluğunu değiştirebilme seviyesine ulaşılır.

 • Aletli ekipman kullanılarak yapılan Pilates egzersizlerini, anatomik ve biyomekanik prensipler çerçevesinde analiz etmek ve anlamak.

  Aletli Pilates ekipmanlarında yapılan hareketlerin anatomik ve fizyolojik temellerini anlayarak kişinin ihtiyacına göre kullanabilir seviyeye ulaşır.

 • Romatizmasal Hastalıkların nedenleri ve sonuçlarını öğrenmek.

  Ankilozan Spondolit, Romotoid Artrit gibi romatizmasal hastalıkların nedenleri ve hastalıkla mücadele etmede egzersiz yaklaşımları öğrenilir.

Kurs İçeriği

İnsan fizyolojisini, anatomisini, kas-iskelet sistemi rahatsızlıklarını, romatizmasal rahatsızlıkların nedenlerini ve egzersiz sürecini yönetebilir. Aletli pilates ekipmanlarının kabiliyetlerine hakim ve tümünü kullanabilir seviyeye gelmesinde yol gösteren bir eğitimdir.
Matwork serisinde top, çember, lastik gibi ekipmanlar katarak egzersizleri modifiye etme ve farklı kas gruplarını çalıştırmaya yönelik bilgiler öğrenilir.
Reformer ileri seviye hareketlerinin uygulanması, modifiye edilmesi, özel ve grup çalışmalarının planlanması ve rahatsızlıklara yönelik egzersiz oluşturma ile ilgili temel beceriler öğrenilir.
Cadillac ekipmanını öğrenme ve kullanma becerisi ile hareketlerinin uygulanması, modifiye edilmesi, özel ve grup çalışmalarının planlanması ve rahatsızlıklara yönelik egzersiz oluşturma ile ilgili temel beceriler öğrenilir.
Ladder Barrel ekipmanını öğrenme ve kullanma becerisi ile hareketlerinin uygulanması, modifiye edilmesi, özel ve grup çalışmalarının planlanması ve rahatsızlıklara yönelik egzersiz oluşturma ile ilgili temel beceriler öğrenilir.
Wunda Chair ekipmanını öğrenme ve kullanma becerisi ile hareketlerinin uygulanması, modifiye edilmesi, özel ve grup çalışmalarının planlanması ve rahatsızlıklara yönelik egzersiz oluşturma ile ilgili temel beceriler öğrenilir.
Spine Corrector ekipmanını öğrenme ve kullanma becerisi ile hareketlerinin uygulanması, modifiye edilmesi, özel ve grup çalışmalarının planlanması ve rahatsızlıklara yönelik egzersiz oluşturma ile ilgili temel beceriler öğrenilir.
Hamilelik öncesi ve sonrası dönemlerde hamilelik anatomi ve fizyolojisini öğrenerek hamilelere yönelik hareketlerinin uygulanması, modifiye edilmesi, özel ve grup çalışmalarının planlanması ve hamilelik dönemlerine yönelik egzersiz oluşturma ile ilgili temel beceriler öğrenilir.
Omuz ağrıları, kalça ağrıları, dirsek ve kol ağrıları, el bileği ağrıları, ayak ağrıları, fibromiyalji gibi rahtsızlıkların nedenleri, sonuçları ve egzersiz sürecini yönetmeyi öğrenilir.
Osteoporoz, Osteoartrit, Romatoid Artrit, Ankilozan Spondolit gibi rahtsızlıkların nedenleri, sonuçları ve egzersiz sürecini yönetmeyi öğrenilir.
Priformis Sendromu nun nedenleri, sonuçları ve egzersiz ve stretch uygulamaları öğrenilir.
Lordoz egzersizlerinde aletli pilates ekipmanlarını kullanma amaç ve yöntemleri ve egzersiz oluşturma becerisi öğrenilir.
Skolyoza yönelik aletli pilates ekipmanlarını kullanma amaç ve yöntemleri ve egzersiz oluşturma becerisi öğrenilir.
Kifoz egzersizlerinde aletli pilates ekipmanlarını kullanma amaç ve yöntemleri ve egzersiz oluşturma becerisi öğrenilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Banka: Kuveyt Türk Hesap İsmi: ULUSLARARASI KLİNİK PİLATES FEDERASYONU İKTİSADİ İŞLETMESİ İban No: TR31 0020 5000 0958 5607 0000 01 Eğitim ücretini yatıran kişiler ön kayıt yaptırmak için info@klinikpilatesfederasyonu.com adresine başvuru formunu doldurarak ödeme dekontunu mail olarak gönderin.
Ön kayıtı yaptan adaylar, kesin kayıt için gerekli olan belgeleri, ilk günde teslim edilir. Başvuru dilekçesi - Banka Dekontu - Kimlik fotokopisi - Öğrenim belgesi - Adli sicil kaydı - İkametgah belgesi - 2 Ad Vesikalık Fotoğraf (50 mm x 60 mm)
KLİNİK PİLATES FEDERASYONU, KLİNİK PİLATES KAPSAMLI EĞİTİM EĞİTMENLİK Diplomasını, vermiş olduğunuz adrese gerekli olan bütün istenen şartlar yerine getirildikten sonra postalanacaktır.
Klinik Pilates Temel Eğitimi alma ya da Sertifika Akreditasyon yaptırma.
Eğitim Süresinde devamsızlık hakkımız vardır. Rapor geçerli değildir.
Eğitime aksatmadan devam etmek - Gerekli olan bütün sınavlardan geçer not almak - Eğitmen tarafında kabul görülen bir araştırma ödevinin yapılması ve bütün gözlem, pratik ve öğretme saatlerinin tamamlamak.
Alınan tüm bu bilgi ve beceriler ile federasyon bünyesinde ya da kendi yerinizi açabilecek bilgi birikim ve tecrübeye ulaşarak başarılı bir Klinik Pilates Master Eğitmen olacaksınız.

Yorum Yap