Hakkımızda

Biz Kimiz ?

Prof. Dr. eğitmenler eşliğinde sağlıklı yaşlanma ile ilgili temel bilgi ve becerilerin kazanıldığı Klinik Pilates eğitimleri düzenliyoruz.

Değerli Eğitmenlerimiz, İnsanların birçoğu, maalesef ki doğduktan itibaren birçok sağlık problemleri yaşamaktadırlar. Bel, boyun ve sırt ağrıları, obozite, kalp sorunları, nefes yetmezliği, işdahsızlık ve sayamayacağımız birçok rahatsızlık bulunmaktadır. Yaşamımız boyunca sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürmek için sağlıklı yaşlanmak için ihtiyacımız olan bilgileri çocukluk döneminden itibaren öğrenebilmek için kaliteli ve donanımlı eğitmenlere ihtiyaç duyulmaktadır. Klinik Pilates Federasyonu; 7’den 70’e herkesin, sağlıklı yaşlanma ile ilgili temel bilgi ve becerilerle donatılmış, postürel rahatsızlıkları bilen, ideal postürel duruşu bilen ve obezite farkındalığını bilen bireyler olarak yetişmelerine destek veren bir yapı ve kadroyla hizmet vermektedir.

Hedefimiz sağlıklı yaşlanmak ve bu hedefe ulaşmadaki tek yolun eğitim olduğu bilinciyle hareket etmekteyiz. Bu bağlamda öncelikli hedefimiz, sağlıklı yaşlanmada temel bilgi ve becerilerin ilk okul çağında atılması gerektiğini önemle vurgulamak istiyorum. Çocuklarımızın önce anne ve babalarını egzersiz yaparken görmeleri gerekmektedir. Okul müfredatlarına da sağlıklı yaşlanma ve postürel gelişim bilinci entegre edilmeli, sürekli olarak öğretilmeli ve ev ortamında da desteklenerek çocuklarımızda bu bilgilerin, kalıcı hale gelerek içselleştirilmesi sağlanmalıdır. Hedefimiz çocukluk yaştan itibaren bedenimizin ve kabiliyetlerimizin farkında olacak, sağlıklı ve zinde yaşlanacak nesiller yetiştirecek eğitmenler yetiştirmektir. Türkiye Jimnastik Federasyonuna sağladıkları desteklerinden dolayı teşekkür ederiz. Saygılarımla

İlhan YEDİDAĞ - Federasyon Başkanı

Biz'den Resimler...

Etkinliklerimizde çekilen resimleri aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Biz'den Videolar ...

Etkinliklerimizde çekilen videoları aşağıdan izleyebilirsiniz.